donderdag 9 januari 2025

Klein wonen in achtertuinen groeit


LEVEN IN TUINEN dankt haar naam aan het gebruik van tuinen voor woningen, tuinkantoortjes, mantelzorghuisjes en ga zo maar door. Sinds de start van LEVEN IN TUINEN in januari 2013 heb ik veel kleinschalige gebouwtjes bestudeerd en beschreven voor TinyFindy, Klein Wonen Magazine en Bouwtotaal, Serie Slim Ruimtegebruik.  Maar in tuinen stonden ze, tot mijn verbazing, maar zelden. En daar lijkt nu verandering in te komen.

Eerder schreef Marjolein Jonker, van  Marjolein In Het Klein en TinyFindy,  al een blog over de activiteiten van Microwoningen, die een bijdrage willen leveren aan het bewoonbaar maken van onbenutte stukken grond.

Recent heeft Raymond Kool, van Klein wonen Magazine, zich verdiept in verschillende initiatieven in Nederland en zijn bericht is hoopgevend: 'Woningen bouwen op particuliere grond wordt door steeds meer gemeenten mogelijk gemaakt. De regels zijn wel overal anders. Zo mogen in Apeldoorn en Staphorst alleen familieleden daar gebruik van maken. In Epe huurt de gemeente particuliere grond voor statushouders en in Coevorden en Molenlanden zijn de regels soepeler. De belangstelling voor deze manier van wonen is uiteraard groot en dat geldt ook voor het beschikbaar stellen van grond. Het is weer eens wat anders dan het not in my backyard-geklaag!'

Raymond beschrijft verschillende initiatieven en concludeert: 'Er zit schot in het bouwen van tijdelijke woningen op particuliere grond en in steeds meer gemeenten wordt deze mogelijkheid geopperd. De nieuwe Omgevingswet maakt het ook wat gemakkelijker om dit te realiseren, hoewel er nog tal van regeltjes, vergunningen en bezwaarschriften getrotseerd moeten worden.'


Lees het hele artikel op de site van Klein Wonen Magazine:


Geen opmerkingen:

Een reactie posten